Csath Magdolna

Esemény dátuma: 
kedd, 2015, december 1 - 15:00
Esemény helyszíne: 
Kecskemét, Technika háza

A Bács-Kiskun Megyei Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Közgazdaságtudományi Szakosztálya tisztelettel meghívja Önt prof. Dr. Csath Magdolna közgazdász, egyetemi tanár előadására. A nemzetközi hírű neves szakember "Világgazdasági Változások - hazai lehetőségek” címmel tart előadást, nem csak szakembereknek.

A témaválasztás szándékosan azért történt így, hogy olyan téma kerüljön bemutatásra, mely napjaink legfontosabb közgazdasági eseményeit, lehetőségeit - politika függetlenül - hozza testközelbe, a laikus érdeklődők számára is.

Ugyanakkor az előadás újdonságokkal szolgálhat a közgazdászoknak, hazai és nemzetközi pénzügyi szakembereknek, befektetőknek, vállalatvezetőknek, a gazdaság területén dolgozó, vagy abban érintett szakembereknek is. Érdekes lehet még az oktatásban, felsőoktatásban dolgozóknak is, mert az információk így nagyobb térben érvényesülhetnek.

Ingyenes rendezvényünkre, melyre 2015. december 1-jén, 15 órai kezdettel kerül sor, a Tudomány és Technika Házában (Kecskemét, Rákóczi út 2.) - ezúton szeretettel és tisztelettel meghívjuk! Tájékoztatjuk, hogy a programot Kecskemét Város Önkormányzata támogatta.

Bár a legtöbb szakember számára ismerős előadónk neve, azért életútját és munkásságát, az alábbiakban röviden és vázlatosan bemutatjuk.

Prof. Dr. Csath Magdolna közgazdász, habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Kodolányi János Főiskola Gazdálkodási és menedzsment tanszékének vezetője, a Szent István Egyetem Gazdálkodás és Szervezéstudományok Doktori iskolájának tagja. Széchenyi professzor 1999-2000 között. 2008-ban Szent-Györgyi Albert díjat kapott és Pest megye Tudományos díjával tüntették ki. 2009-ben díjat nyert Nagy-Britanniában egy menedzsment témájú cikkével. Öt évig tanított egyetemi tanárként az USA-ban (Virginia Polytechnic Institute and State University), két évig Nagy-Britanniában (The University of Stirling) és egy szemesztert Ausztriában (Innsbruck University). Oktatási és kutatási területei: stratégiai menedzsment, innováció és változtatás-menedzsment, interkulturális menedzsment, globalizáció, lokalizáció, fenntartható fejlődés, versenyképesség, minőség menedzsment. A szociális piacgazdaság híve. Véleménye szerint a gazdaság van az emberért, és nem az ember a gazdaságért. Különösen foglalkoztatja a magyar gazdaság tudásra, műszaki fejlesztésre, emberre építő fejlesztésének lehetősége.

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemet 1966-ban végezte el. 1967-68-ban alkalmazott matematikát tanult az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 1972-73-ban elvégezte a London Business School (Anglia) MBA programját. 1996-tól habilitált doktor gazdálkodástudományból a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. A közgazdaságtudomány doktora fokozatot az MTA-nál szerezte 1991-ben. Öt évig az USA-ban, egy évig Nagy-Britanniában volt egyetemi tanár. Több mint 100 publikációja jelent meg itthon és külföldön. Angolul és németül beszél. Tagja a Professzorok Batthyány Körének, a "100-ak tanácsának" és a "Trianon Társaság"-nak, továbbá a J. Mander és D. C. Korten, által vezetett "International Forum on Globalization" (USA) nevű szervezetnek. Több könyvet írt, köztük a "Kiút a globalizációs zsákutcából" címűt.

Kitüntetések, díjak:

• A Stratégiai Tervezés című könyvért Az év legjobb vezetési-közgazdaságtani szakkönyve díj. (1984)

• "Buchan Distingushed Professor" cím és díj, USA. (1990-91)

• Szent-Györgyi Albert-díj (2008)

• A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (2015)