Az utóbbi évek legnagyobb győzelmét aratta a KTE-Duna Aszfalt

2018 feb 11
Megosztás
KTE-Duna Aszfalt

Óriási bravúrral, szoros végjátékban nyert a tavalyi bajnok és kupagyőztes Alba Fehérvár csarnokában a KTE-Duna Aszfalt.

Majd’ két percet kellett várni az első pontokra, melyeket Harris szerzett meg, majd Keller zsákolt, 4-0-re vezettek a hazaiak. Nálunk először Karahodzic volt eredményes, Dramicanin és Djerasimovic tripláival azonban 8-4-re vezettünk. Inkább a küzdés dominált mindkét oldalon, pontból nem volt sok. Lóránt vezérletével felzárkózott az Alba, amely az egész negyedben futott az eredmény után. Mindenre volt válaszunk, a tavalyi bajnok és kupagyőztes már nem tudta átvenni a vezetést, végül 16-14-re vezettünk tízpercnyi játékot követően.

Keller hármasával egyből a Fehérvárnál volt az előny, majd Mohammed köszönt be (19-16). Dramicanin révén kiegyenlítettünk, Karahodzic közelijével pedig megint nálunk volt a fór (19-21). Hol mi, hol pedig az Alba vezetett, így ment ez egészen a tizenhatodik percig, amikor is a hazaiak Simpson 3+1-es akciójával 34-28-ra léptek meg. Dramicanin kosarával jöttünk közelebb (34-30), de Lóránt és Mohammed trojkáival kétszámjegyűre nőtt a differencia (40-30). Előbb Karahodzic, majd Djerasimovic dobott egy-egy duplát, ám további pontok már nem születtek, így 40-34-gyel mehettünk el a nagyszünetre.

Karahodzic kosara után Simpson és Pointer ketteseivel 44-36-ra lépett meg az Alba, ám egy 6-0-s futással újfent ott voltunk ellenfelünk nyakában (44-42). Ahogy az első etapban a Fehérvár, most inkább mi futottunk az eredmény után, ám nem estünk szét, nem engedtük, hogy olyan előnyt alakítson ki Braniszlav Dzunics együttese, amely akár döntő lehet. 55-52-vel ért véget a harmadik játékrész, minden nyílt maradt tehát a záró felvonásra.

Thompson büntetőivel feljöttünk egyre, ám Harris megrázta magát, gyors egymásutánban öt pontot szerzett a hazaiak amerikai hátvédje (60-54). Dramicanin triplájával és Thompson kettesével megint csak egy pont volt a hátrányunk, Pongó távolijával a vezetést is átvettük (60-62), de azonnal jött a válasz Simpsontól (63-62). Nagyon kiélezett játék zajlott a pályán, már lehetett sejteni, hogy idegtépő végjátéknak nézünk elébe. 66-66-nál Keller talált be a triplavonalon túlról, Karahodzic kosara után (69-68) pedig Lóránt volt eredményes (71-68). Pongó révén egyenlítettünk, majd Djerasimovic duplájával megint nálunk volt a fór (71-73), egy perc és negyven másodperc volt hátra. Egy jó védekezést követően Djerasimovic mehetett büntetőzni, de egyet elhibázott, Simpson pedig felhozta az Albát egyre (73-74). Djreasimovic igazolta klasszisát, döntő pillanatban rendkívül higgadtan értékesített egy középtávolit, Simpson elrontott kísérlete után pedig már a kezünkben volt a győzelem, amelyet nem engedtünk ki, végül 79-75-re nyertünk.

Forray Gábor: -Mióta edző vagyok, nem sikerült Székesfehérváron nyernünk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, amit elterveztünk, azt megvalósítottuk. Az volt a célunk, hogy az Alba ne tudjon minket lerohanni, és minél több öt-öt elleni játéka legyen. Az igazi kulcs az volt, hogy mindössze öt eladott labdánk volt. Kontrolláltuk a mérkőzést, és nem engedtünk sok könnyű gólt. A második negyedben az Alba tízből hét triplát bedobott, ami egyedülálló Magyarországon, mégis egálba tudtunk maradni. Ez mutatta a csapatom tartását, hogy nem roppantunk meg egy ilyen dobóformától után sem. Nyilván szerencse is kellett ahhoz, hogy nyerjünk, hiszen ez egy egylabdás meccs volt. Megdolgoztunk a sikerért, a két vereségünkből egyet visszahoztunk. Boldog vagyok, a Fehérvárnak pedig sok sikert kívánok a nemzetközi kupában és a bajnokságban!

Pongó Máté: -Megpróbáltunk minél jobban felkészülni a Fehérvárra, elsősorban a gyors indításaira próbáltunk figyelni, hogy ne rohanjon át rajtunk. Úgy gondolom, hogy ez sikerült. Talán nem kezdtek olyan keményen, mi végig meccsbe voltunk, beestek az üres dobásaink, kellett egy kis szerencse is, de nagyon örülünk a győzelemnek.

Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 75-79 (14-16, 26-18, 15-18, 20-27)

Alba: Kovács Á. 3/3, Harris 12/6, Simpson 14/9, Lóránt 13/3, Keller Á. 5/3. Csere: Pointer 4, Filipovity 6/6, Mohammed 11/3, Horton 4, Keller I. 3/3.

KTE: Pongó 10/9, Thompson 12, Djerasimovic 20/3, Dramicanin 19/15, Karahodzic 16. Csere: Wittmann -, Molnár 2, Horváth K. -, Fülöp B, -, Molnár D. -