Zsinórban a harmadik győzelmét aratta a KTE-Duna Aszfalt

2017 dec 30
Megosztás
kosárlabda

A Falco elleni bravúrgyőzelem után ezúttal Debrecenbe látogatott a KTE-Duna Aszfalt. A tét nem volt kisebb, mint a Magyar Kupa döntője: aki nyer, az kvalifikálja magát a legjobb nyolc közé.

Djerasimovic kosara indította a találkozót, majd Dramicanin értékesített egy távolit, az első hazai pontok Farkas nevéhez fűződtek. Jobban kezdtük a mérkőzést, leginkább a mi akaratunk érvényesült, a DEAC futott az eredmény után. Volt, hogy ellenfelünk feljött a nyakunkra, de mindig volt egy jó ütemben érkező kosár, 9-9-nél például Thompson dobott egy hármast. Karahodzic duplájával sikerült egy kicsit meglépnünk (13-19), és bár felzárkóztak Lilovék, de Wittmann jól szállt be, fontos kosarakat szerzett. Úgy tűnt, előnnyel fordulhatunk rá a második negyedre, de Jones ezt másképp gondolta: távolról volt eredményes az amerikai, 28-28-cal zárult az első etap.

Djerasimovic, Thompson, Pongó: ebben a sorrendben érkeztek a pontok, 28-34-et mutatott a tábla. Velkey nagy lendületet hozott a Debrecennek, a padról beszálló hátvéd vezérletével zárkózott fel a DEAC (37-37). Lilov hármasa után először vezetett Berényi Sándor együttese, majd Velkey is sikeresen tüzelt kintről (45-41). Inkább ellenfelünk diktálta a ritmust, nekünk kellett futni az eredmény után. Velkey újabb hármasa után 52-45 volt az állás, Djerasimovic révén zárkóztunk, de nem sokkal a félidő vége előtt Armwood szerzett két pontot, így 54-47-re vezetett a DEAC a nagyszünetben.

Kiegyenlített játék zajlott a parketten a harmadik játékrészben, Wittmann triplájával három pontra jöttünk fel (59-56). Rögtön jött azonban a válasz Jonestól, majd Bognár és Velkey is eredményes volt, nálunk csupán Horváth talált be (67-58). Bognár újabb kosarával már kétszámjegyűre nőtt a hazaiak fórja (69-59), Pongó büntetője után azonban Horváth süllyesztett el egy triplát, végül 69-64-gyel ért véget a negyed.

Jobban kezdte a DEAC a záró felvonást, Lilov hármasával tízre nőtt a differencia (76-66). Nyolc és fél perc volt még hátra a találkozóból, innentől azonban három ponton tartottuk ellenfelünket. Wittmann trojkája után Dramicanin volt eredményes, majd Armwood mehetett büntetőzni, nem hibázott (78-71). Újabb triplát értékesített csapatkapitányunk, majd Djerasimovic is ugyanezt tette, közben még egy büntetőt is bedobott (78-78). Wittmann tizenhetedik pontja után már nálunk volt az előny, Thompson büntetői pedig végleg eldöntötték a meccset.

DEAC - KTE-Duna Aszfalt 79-84 (28-28, 26-19, 15-17, 10-20)

DEAC: Jones 16/9, Lilov 15/12, Molnár 7, Farkas 6, Armwood 14. Csere: Bognár 4, Velkey 17/12.

KTE: Pongó 4, Thompson 12/6, Djerasimovic 23/9, Dramicanin 14/6, Karahodzic 8. Csere: Molnár 1, Wittmann 17/12, Horváth 5/3.