Kecskeméti öttusázó sikere Prágában

2016 május 31
Megosztás
öttusa

Május utolsó hétvégéjén zajlott Prágában a Cseh U19-es Nyílt Négytusa Bajnokság, melyen a kecskeméti kiválóság Hegedűs László a Kecskeméti Repülő és Vívó SE versenyzője a magyar csapat tagjaként állt rajthoz.

Remekül úszott, majd a vívásban végre megmutatta igazi tudását; 12 vereség mellé 21 győzelmet tudott elérni! A kombinált versenyszámban végig magabiztosan és nyugodtan lőtt, futása a megszokott gyorsasággal vitte a célig ahol az egyiptomi versenyző mögött másodikként ért be, ezzel ezüst érmet szerzett a magyar csapatnak és egyben Kecskemétnek is!

Válik Ferenc hosszú kényszerszünet után az Ifi B Háromtusa Magyar Kupa harmadik fordulójában tért vissza a versenyzéshez. A Csepelen rendezett viadalon a 10-ik helyet szerezte meg.

Minden egyes lépésük kecskeméti sporttörténelem is egyben, hiszen nem csak világkupa rendezőként, de eredményes versenyzőket kinevelő egyesületként a Kecskeméti Repülő és Vívó SE ezen versenyzői tűzték ki Kecskemét zászlaját az öttusasport világtérképére!