Magával akarta vinni a gyermekeit a halálba

2014 jún 16
Megosztás
magányos gyermek

Az elkövetéskori elmeállapota miatt felfüggesztett börtönbüntetés kiszabásást kéri annak a nőnek az ügyében, aki vérnyomáscsökkentő gyógyszerrel akart végezni magával és gyermekeivel.

 

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség több ember, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt vádiratot nyújtott be a Kecskeméti Törvényszékhez egy 31 éves kecskeméti nő ellen, aki 2013. június 23-án, a hajnali órákban Kecskeméten öngyilkosságot kísérelt meg és magával akarta vinni a halálba négy kiskorú gyermekét is.

 A  nő 2006 óta élt házasságban a férjével, kapcsolatukból 2008-ban, 2010-ben és 2012-ben összesen négy gyermek, három fiú és egy leány született. A pár házassága a családi vállalkozás fenntartása, a háztartási és gyermeknevelési teendők miatt megromlott. A férj 2013 áprilisában elköltözött a családtól, míg az asszony négy gyermekével 2013 májusában hazaköltözött édesapja kecskeméti házába. A válás elkerülhetetlenné vált, a vádlott az érzelmi trauma és az anyagi problémák miatt a helyzetét reménytelennek érezte. 2013. június 22. napjáról 23. napjára virradó éjszaka folyamán az asszony már nem látott kiutat a magánéleti válságából, így elhatározta, hogy végez magával és a halálba magával viszi négy gyermekét is.

Június 23-án, hajnali 3 óra körüli időben a vádlott a kecskeméti ház felső szintjén lévő fürdőszobában öngyilkossági szándékkal, egy késsel elvágta a bal csuklóját és bevett mintegy 70 szem vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Ezután a gyermekek testére vérnyomáscsökkentő tapaszokat ragasztott, a két nagyobb gyermek testére mintegy 5-6 darabot, míg az ikrekre kb. 2-3 darabot és saját magára is rakott 7 tapaszt. A vádlott a gyógyszerektől rosszul lett, amit észrevett az egyik gyermek és szólt a ház alsó szintjén alvó nagyapának, aki azonnal értesítette a mentőket.

A helyszínre érkező orvosok a tapaszokat eltávolították, a vádlottat és gyermekeit kórházba szállították. A cselekmény miatt az asszony és a gyermekek 8 napon belül gyógyuló sérüléseket, mérgezést szenvedtek. A gyermekek testére helyezett tapaszok azonban alkalmasak voltak halál okozására, esetükben akár egy tapasz is végzetes lehet.

 A kiemelt jelentőségű bűnügy vádlottja szabadlábon várja a tárgyalást, az elkövetéskori elmeállapota miatt a törvény a büntetés korlátlan enyhítését is engedi, így a főügyészég felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta vele szemben.