Újabb fantasztikus hangulatú mérkőzésen nyert a KTE-Duna Aszfalt

2019 jan 19
Megosztás

Wittmann szerezte meg a találkozó első pontjait, a túloldalon Heath válaszolt. Dimics is belelendült a pontgyártásba, egyből egy triplával nyitott a KTE-Duna Aszfalt bedobója (5-2). Az első negyed inkább a Fehérvárról szólt, a negyed közepétől futottunk az eredmény után, ám nem hagytuk, hogy ellenfelünk magabiztos előnyt alakítson ki. 14-19-nél Karahodzsics távoli triplája robbantotta fel a csarnokot, később Djeraszimovics révén egy pontra zárkóztunk (19-20). Ott voltunk az Alba nyomában, ám az első negyedet a vendégek nyerték 27-24-re.

A Fehérvár játékosa, Allerik Freeman ihletett formában kosárlabdázott az első félidőben, vezérletével 36-29-re lépett meg csapata. Dramicsanin hármasára Zeno válaszolt a túloldalon (32-39), ám bő két perc leforgása után már 40-40-et mutatott az eredményjelző. A kiválóan teljesítő Dimics kettesét követően már a KTE-Duna Aszfalt vezetett (42-40), s bár az Alba még egyszer átvette a kezdeményezést, a nagyszünetre 50-47-es előnnyel mehettünk, Djeraszimovics talált be kintről.

A harmadik játékrész volt az, amely döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét, sikerült megoldanunk Freeman védését. Már abszolút érezhető volt az, hogy Forray Gábor együttese diktálja a tempót, s ez az eredmény alakulásán is meglátszódott. Djeraszimovics közelijével tíz pontra hízott a különbség (62-52), de mindenki, aki a pályán volt, hozzátette a magáét, szép megoldásoknak tapsolhatott a nagyszámú közönség. A KTE-Duna Aszfalt 22-8-ra nyerte meg a negyedet, ez pedig azt jelentette, hogy a záró felvonásra 72-55-ös vezetéssel fordulhatott rá.

A lendület nem esett vissza, egy pillanatra sem dőltek hátra Dimicsék. Nem tudott zárkózni az Alba, a győzelem sorsa pedig talán már korábban eldőlt. Az utolsó percekben színmagyar ötöst küldött fel a pályára Forray Gábor, a közönség felállva tapsolt, s ahogyan azt Molnár Márton remélte, végül boldogan mehetett körbe a csapat pacsizni a szurkolókkal a nagyszerű, 94-79-es győzelem után.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 94-79 (24-26, 26-20, 22-8, 22-24)

KTE-Duna Aszfalt: Green 12/6, Wittmann 7/3, Dimics 19/9, Dramicsanin 17/12, Karahodzsics 9/3. Cserék: Djeraszimovics 18/9, Kucsera -, Mészáros 2, Molnár M. 8., Fülöp -, Plézer 2, Molnár D. -.

Alba Fehérvár: Zeno 9/9, Freeman 24/18, Keller 8/3, Lóránt 7, Heath 11. Cserék: Cabezas 5, Tóth P. 4, Bullock 11, Filipovity -.